Jesteś tutaj

Strona główna

Placówki szkolne to lokalizacje, w jakich powinien być utrzymany właściwy ład. Z uwagi na osobliwość prowadzonej pracy i dbanie o autorytet, powinny niebywale zabiegać o higienę. Jej utrzymywanie jest na pewno czasochłonne, jednakże dzięki zastosowaniu adekwatnego sprzętu można znacznie przyśpieszyć porządki.

Dobra koordynacja prac związanych ze sprzątaniem

Placówki szkolne nie mogą godzić się na niechlujne podłogi w pomieszczeniach. Stąd też w ich zapleczu gospodarczym powinny być szorowarki do mycia podłóg (zobacz) i inne maszyny do sprzątania.
Poza samymi maszynami istotne znaczenie ma także dobra organizacja zadań personelu porządkowego. Czynności związane ze sprzątaniem powinny być wykonywane w taki sposób, aby nie przeszkadzać w regularnych zajęciach, a do tego zapewnić w czasie nich estetyczne warunki. Pożyteczny może być dedykowany sprzęt do sprzątania.

Nowoczesny sprzęt porządkowy

Każda placówka szkolna musi być zaopatrzona w najwyższej jakości sprzęt porządkowy. Urządzenia, jak pady czyszczące gwarantują dokładne czyszczenie podłóg i ułatwiają działania związane ze sprzątaniem. W wielu przypadkach pozwalają one zniwelować stosowanie drażniących preparatów czyszczących.
Silne zabrudzenia z podłóg można wyczyścić, wykorzystując szorowarki ręczne. Rozwiązanie to będzie przydatne szczególnie porą zimową, kiedy do pomieszczeń przedostaje się osad z ziemi i śnieg. Standardowy czyścik mógłby być nieodpowiedni, gdy obiekt odwiedza duża ilość przybyszów.

Oszczędność energii również jest ważna

Ośrodki szkolne powinny sporą wagę przykładać też do oszczędności energii. Nowoczesne maszyny do czyszczenia podłóg umożliwiają szybkie i wygodne prace porządkowe. Toteż, zużywana jest ograniczona ilość energii. Fantastycznie na tym polu spełniają się urządzenia o kilku funkcjach.
Zyskowną inwestycją dla ośrodków edukacyjnych mogą okazać się również szorowarki jednotarczowe. Można je użytkować tak samo do nabłyszczania, jak również szorowania. W ten sposób wykorzystując jedno urządzenie, można realizować dwie prace. Można więc lepiej spożytkować zarówno zasoby czasowe, jak również energię.