Jesteś tutaj

Strona główna

Energooszczędne metody wdraża coraz większa liczba publicznych podmiotów. Wśród nich obecne są również placówki szkolne. Dzięki temu czynią coś pożytecznego dla otoczenia, a przy tym dostarczają pozytywne wzorce młodym ludziom. Dużą powszechnością cieszy się obecnie rozwiązanie, jakim jest fotowoltaika.

Energooszczędne metody dla placówek szkolnych

Wykorzystywanie ekologicznych rozwiązań dla zabudowań wymuszają nie tylko dyrektywy EPBD. Każdego roku wzrasta też świadomość społeczna w tym obszarze. Z OZE chcą korzystać aktualnie rozmaite placówki publiczne, również placówki szkolne. Mają one do wyboru szereg nowoczesnych, przyjaznych środowisku rozwiązań.

W grupie tej znajdują się instalacje fotowoltaiczne. Tworzą one panele, konwertujące promienie słońca w energię elektryczną. Ich stosowanie pozwala uzyskać szereg pozytywów, zarówno dla konsumenta, jak i dla otoczenia.

Korzyści płynące z paneli słonecznych

Technologie oparte na odnawialnych źródłach energii są dziś bardzo popularne i łatwe do zainstalowania. Nikogo nie dziwi dziś fotowoltaika na balkonie w bloku. Bardzo często korzystają z niej też placówki szkolne, mogące wiele zyskać na takich instalacjach. Największą korzyścią płynącą z instalacji instalacji OZE, jest obniżenie opłat za prąd. Fotowoltaika na dachówce oznacza rzecz jasna pewien koszt początkowy, jednak przeważnie ten wydatek może zwrócić się już w ciągu kilku lat. Co więcej, placówki szkolne mogą skorzystać z różnego typu form dofinansowania na tego typu technologie.

Poza tym, wykorzystanie instalacji fotowoltaicznych jest w stanie spopularyzować promowanie ekologicznych wartości wśród uczniów. Fotowoltaika na gruncie pozwoli im na obserwację działania instalacji. Dzięki temu szkoła ma swój wkład w popularyzowanie rozwiązań nieszkodzących otoczeniu.

Wykorzystywanie odnawialnej energii jest jednym z elementów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Wykorzystujące ją placówki szkolne mogą stać się w opinii lokalnej społeczności nowoczesnymi i odpowiedzialnymi instytucjami. Zatem korzystanie z instalacji fotowoltaicznych jest w stanie przynieść placówkom szkolnym wiele pozytywów. Tak samo ekonomicznych, jak i wizerunkowych.