Jesteś tutaj

Strona główna

Pierwszy dzień w szkole to bez wątpienia chwila, jaką Twoje dziecko zapamięta do końca życia. To chwila kiedy pole zabawy zastąpi szkoła, a kolegów z podwórka – rówieśnicy z klasy. Jak spowodować, by Twoje maleństwo szkołę zwyczajnie polubiło i z chęcią zakładało na barki plecak? Jak ułatwić relacje z innymi rówieśnikami oraz jak zagwarantować odpowiednie warunki do przyswajania wiedzy w mieszkaniu?

 

Początkowy dzień w placówce szkolnej jest ważny nie tylko dla Twojego dziecka, ale i dla całej familii. To wyzwanie dla Twojej pociechy, aby odnaleźć się w innym środowisku. To również zadanie dla rodziców – trzeba zakupić nowe podręczniki, zapewnić odpowiednie przybory, a także kupić biurko oraz zagwarantować lokalizację przeznaczoną do nauki.

 

 

 

W jaki sposób więc wesprzeć Twoje dziecko już na starcie? Przed wszystkim wzmocnij jego wiarę w siebie oraz wiarę we własne możliwości. Przypominaj jego zalety na każdym kroku. Wynajduj talentów. Kto wie, czy rysowanie, śpiew, recytowanie nie zamieni się z czasem w ogromną pasję, a może i nawet w zawód.

 

Przygotuj swoje maleństwo na to, co czeka go w w placówce szkolnej. Opowiedz jaki stanie się od teraz zwykły dzień. Nastaw na spędzanie czasu w klasie oraz zachęć do klas po szkole.

 

Zaraź go wiedzą. Spowoduj, by zgłębianie nowych definicji było fascynującą przygodą i by Twoje maleństwo z radością uczęszczało do klasy. Niech kieruje nim ciekawość i nieprzerwana chęć do zgłębiania zagadnień.

Pod żadnym pozorem go nie przeraź. Traumatyczne opowiadania z czasu szkolnego na pewno nie są odpowiednim rozwiązaniem.

 

W przypadku kiedy Twoja pociecha ma kiepską zdolność do zapamiętywania to daj mu specjalny notes albo mały kalendarzyk w którym będzie mogło notować dni do oddania prac domowych.

Nikt nie lubi egoistów. Naucz swoje maleństwo zdolności do dzielenia się z klasą oraz pomagania kolegom w potrzebie.

 

Równocześnie naucz dbać o swoją własność. Przekonaj, że o książki lub torbę należy dbać i nie pozostawiać ich w szatni.

 

Na końcu – niesamowicie ważne. Miej pewność, że maluch wie jak się nazywa oraz jaki jest jego adres. W przypadku zgubienia się będzie umiało sobie poradzić w tej nagłej i stresującej okoliczności oraz znajdzie z pomocą wasz dom. To, czy dziecko jest bezpieczne jest podstawą.